Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 9 "Джерельце" Синельниківської міської ради

Сторінка фізінструктора

Фізична культура в сім’ї

Для успішного вирішення завдань з фізичного виховання, необхідна єдність вимог дошкільного закладу в сім’ї.З чого найкраще ж починати привчати дітей до занять з фізичної культури? Адже кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім’ї зуміють скерувати у належне русло, тобто зробити фізкультуру не просто обов’язковим, а улюбленим режимним моментом малюка. Саме системність таких занять буде доброю запорукою того, що син чи донька зростатимуть здоровими, спритними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть. А ще фізкультура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплінованість, організованість, звичку дотримуватись правил особистої гігієни.Радимо починати з гігієнічної гімнастики. Виконувати вправи слід в зазначеній послідовності. Заняття з дитиною проводити на килимку. Перед початком вправи, дорослий повинен продемонструвати техніку виконання.

1. «Потягусі»

Проходячи повз дорослого, дитина зупиняється, піднімає руки вгору і пальцями намагається торкнутися його руки. Повторити 3-5 разів.

2. «Ходити як військовий на параді»

Ходьба стройовим кроком: витягуючи носок і ставлячи ногу на всю ступню. Спочатку ходьба, при якій руки притиснуті до тулуба, а потім – з активним рухом рук.

3. «Стрибати як горобчик»

Підстрибувати одночасно на двох ногах – «скік-скік». Можна розводити при цьому руки в сторони. Можна «цвірінькати». Тривалість – 20 – 30 сек.

4. «Дроворуб»

Руки стиснуті, ніби вони тримають сокиру. Ноги поставити на ширину плечей. Зробити великий замах і «вдарити сокирою по поліну», тобто нахилити тулуб низько, руки опустити поміж колін. Під час видиху промовити «Ох!». Повторити 10-12 разів.

5. «Летить літак»

Руки в сторони. Побігати. Можна гудіти. Тривалість – 20-30 сек.

6. «Терези»

Двоє стоять обличчям один до одного, торкаючись носками. Перший – присідає, другий стоїть. Потім перший підводиться – присідає другий. Тривалість – 20-30 сек.

7. «Ходити як ведмідь»

Стати, впертись долонями на підлогу. Рух починати з правої руки і лівої ноги. Ноги в колінах не згинати. Тривалість – 15-20 сек.

8. «Літати як пташка»

На місці, а потім під час ходьби рухати руками, ніби пташка крилами. Тривалість – 15-20 сек.

9. «Хлопавка»

Стоячи на місці, а потім під час ходьби сплеснути в долоні перед грудьми і за спиною. Тривалість – 15-20 сек.

10. «Стрибати як зайчик»

Присісти, показати руками «вушка зайчика» і просуватися вперед короткими підскоками. Повторити 8 -12 разів.

11. «Потяг»

Колові рухи руками, спочатку стоячи на місці, а потім під час ходьби. Коліна піднімати високо. По команді: «Передній хід» - рухатися вперед. «Задній хід» - назад. При цьому слід промовляти: «Чух-чух!». Тривалість – 20-30 сек.

12. «Дістати ногою руки»

Лежачи на спині, піднімати почергово праву і ліву ноги, торкаючись ними рук партнера. Повторити 6-8 разів кожною ногою.

13. «Вигнутись як кішечка»

Стати на коліна, впершись долонями об підлогу. Прогнутися, голову відхилити назад. Потім вигнутися, зробити круглу спинку». Голову нахилити до грудей. Повторити 6 – 8 разів.

14. «Зробити рибку»

Лежачи на животі, прогнутися,розвівши руки в сторони. Повторити 5-6 разів.

15. «Велосипед»

Лежачи на спині, робити рухи ногами, як при їзді на велосипеді. Тривалість – 20-30 сек.

16. «Передати м’яч»

Партнери стають один до одного спиною, ноги на ширині плечей. Один нахиляється і передає партнерові м’яч поміж ногами. Дорослий чи той, хто  приймає м’яч, повертається і передає м’яч через голову. Тривалість – 20 сек.

17. «Ходити правильно»

Покласти книжку на голову і ходити 20-30 сек.С